Klíč ke šťastnému a naplněnému životu je vaše klidná a vyladěná mysl.  

Chcete se s ní naučit pracovat a konečně si začít plnit své sny?

Jsem trenérka mysli a provedu vás tréninkem MENTAL FITNESS.

Naučte se lépe využívat svůj potenciál. Přestaňte být zahlcená a nesoustředěná.

Budete mnohem produktivnější a spokojenější. 

„Nalaďte se na vlnu úspěchu, který vychází z vašeho vnitřního klidu.“

Co hlavního vám trénink MENTAL FITNESS přinese?

vyšší produktivitu

vnitřní klid & wellness

zdravé vztahy

Co je MENTAL FITNESS?

MENTAL FITNESS je naše kapacita reagovat na životní události a výzvy v klidu – s pozitivním mindsetem, versus ve stresu – s negativním mindsetem. Dosáhneme toho pomocí posílení mozkového svalu, neboli posílení těch nervových drah, které vedou signál do moderní části našeho mozku. To je přesně tam, kde sídlí pozitivní emoce i naše moudrost. Tímto tréninkem posilujeme naši Pozitivní Inteligenci (PQ).

Pozitivní Inteligence (PQ) je procentuální hodnota, která vyjadřuje, nakolik se naše mysl chová jako náš přítel (slouží nám) oproti tomu, nakolik se chová jako náš nepřítel (sabotuje nás). Mít vysoké PQ tedy znamená, že máte většinu času svoji mysl pod kontrolou, a ta se chová jako váš přítel a podporuje vás. Jinými slovy PQ určuje, kolik ze svého potenciálu skutečně využíváte.

Pozitivní inteligence propojuje čtyři vědecké oblasti: neurovědu (mozek funguje jako sval), pozitivní psychologii (největšího výkonu dosáhneme pokud tvoříme z pocitu štěstí, ne naopak), kognitivní behaviorální psychologii (jak pomocí chování měníme automatické vzorce) a výkonnostní vědu.

Přes 200 vědeckých studií prokázalo, že jedinou cestou k větším úspěchům a většímu trvalému štěstí, je právě zvyšování Pozitivní Inteligence (PQ).

Již neplatí, že pouze tvrdou prací můžeme dosáhnout úspěchu a tím pádem i štěstí. Lidé s nízkou PQ můžou být úspěšní, ale nebudou trvale šťastní.

Shrnutí výsledků studií, kterých se dohromady zúčastnilo před 500 000 lidí z 50-ti zemí světa (zahrnující stovky top manažerů a jejich týmů, studenty Stanfordské Univerzity a atlety světové úrovně), poukazují například na to, že pomocí vyšší Pozitivní Inteligence (PQ) dosáhneme:

+ 31%

výkon

+ 30%

více prodejů

+ 10

let života

3x

více kreativity

+++

štěstí

Na co se v tréninku MENTAL FITNESS zaměříme?

 Tento trénink je intenzivní a trvá 6 týdnů. Během této doby se postupně zaměříme na klíčové a vzájemně propojené oblasti, které zvyšují PQ:

1) posílení mentálního svalu

2) posílení schopnosti rozpoznání vnitřního sabotéra

3) posílení moudrosti

Mentální sval

Trvalá pozitivní změna vyžaduje:

Uvědomění si svého problému nestačí. K tomu abychom dosáhli trvalé pozitivní změny, potřebujeme silný mentální sval. Potřebujeme posílit naši schopnost rozlišit, ze které mozkové části budeme fungovat.

Bude to z té, ve které sídlí naše negativní emoce a naši sabotéři?

Nebo z té, ve které sídlí naše pozitivní emoce a naše moudrost?

Ať si vyberete jakkoliv, tak to co vám vaše moudrost nebo vaši sabotéři poradí, i to jak se u toho cítíte, je vaší momentální pravdou a realitou.

Sabotéři

Co mají sabotéři společného?

působí na nás skrze negativní emoce → strach, stres, zlost, vina, stud, obavy…

pomocí negativních emocí nás motivují → tlačíme na sebe

můžou nás dovést k úspěchu, ale nikdy ne k trvalému štěstí

U

sídlí ve starších částech mozku jako je mozkový kmen, limbický systém a různé části levé hemisféry

Pozitivní Inteligence popisuje 10 sabotérů. V našem tréninku MENTAL FITNESS se hned na začátku zaměříme na univerzálního hlavního sabotéra – soudce, protože tohoto sabotéra máme úplně všichni.

Náš soudce je náš vnitřní kritik, který nám našeptává, že nejsme dost dobří. Soudí ale také ostatní lidi. A soudí také situace a okolnosti, ve kterých se nacházíme. 

Většina lidí si není svého sabotéra soudce vědoma. A přitom to je soudce, který nám nalhává, že budeme moct být šťastní a spokojení až… až dosáhneme toho, až se stane tamto, až někdo jiný udělá něco…

Náš soudce nás ubíjí za naše chyby a nedostatky, přehnaně nás varuje o možných rizicích, budí nás uprostřed noci s obavami a řeší, co všechno je s ostatními lidmi špatně.

Soudce je náš největší interní nepřítel. Způsobuje nám tolik nepohodlí, stresu a frustrace. Snižuje naši efektivitu a hlavně, aktivuje naše další sabotéry. Těmto sabotérům říkáme soudcovi pomocníci a v dalších týdnech našeho tréninku se zaměříme na jednoho hlavního soudcova pomocníka. Toho máme každý jiného.

Soudcovi pomocníci jsou: vedoucí, hyper-úspěšný, neuspokojitelný, perfekcionista, utěšitel, hyper-ostražitý, unikač, oběť a hyper-racionální. 

Moudrost

Co charakterizuje naši moudrost?

motivuje nás pomocí pozitivních emocí → empatie, zvědavost, kreativita, vášeň, smysl…

dovede nás k našemu největšímu úspěchu i trvalému pocitu štěstí

U

sídlí v těch nejmodernějších částech našeho mozku – v přední mozkové kůře, v empatickém okruhu, a v dalších částech pravé hemisféry.

Jsou to oblasti asociované s pozitivními emocemi, vnitřním klidem a mírem, jasným fokusem, kreativitou a nadhledem.

Jakých principů můžeme využít, abychom fungovali s perspektivy naší nejvyšší moudrosti?

Každou naši situaci nebo výsledek můžeme proměnit v dar a nebo příležitost.

OTÁZKA:

Která perspektiva je správná?

Sabotér: „tohle je špatně“

Moudrost: „tohle je správně“

ODPOVĚĎ:

Tu kterou si vybereš, se stane pravdou.

Jak spolupráce probíhá?

MENTAL FITNESS trénink tvá 6 týdnů a po tuto dobu je potřeba se cvičení průběžně a pravidelně věnovat. Jenom to vám zaručí, že získáte maximální přínos, že pochopíte principy a vyzkoušíte si je na sobě. 

V případě rozšířené varianty budeme mít navíc 6 individuálních koučovacích setkání. Tato setkání si můžete čerpat během tréninku nebo následujících 2-3 měsíců. Maximálně vás podpořím na cestě k mnohem vyšší efektivitě a hlavně větší spokojenosti. Projdete celou transformací vaší mysli a spatříte hmatatelné změny ve vaší realitě.

Jaká je časová investice tréninku MENTAL FITNESS? 

15 minut denně – několik krátkých cvičení denně v rozmezí 10s – 3 minuty denně. Dostanete přesné návody instrukce i jednoduchou appku od Pozitivní Inteligence, díky které na žádné cvičení nezapomenete.

1 hodina týdně během víkendu na shlédnutí teoretických výukových videí, která jsou důležitá k pochopení principů v praxi. Tato videa jsou přímo od Pozitivní Inteligence a jsou v angličtině. Já k nim dodám extrahovaný překlad v případě potřeby.

1 hodina týdně na skupinový koučink na Zoomu pro sdílení, tipy, inspiraci a otázky & odpovědi. Toto setkání bude v odpoledních nebo večerních hodinách v neděli nebo v pondělí. V češtině 🙂

Jaká je finanční investice trénink? 

Tento trénink nabízím v základu a nebo včetně individuální podpory. V případě zájmu mě prosím kontaktujte a já vám napíšu aktuální ceny, případně ráda odpovím jakékoliv vaše dotazy.

Změňte svoji mysl a změňte tím celý svět.

Napište mi zprávu a ráda se s vámi domluvím na nezávazné 15-ti minutové setkání ZDARMA, kde vám zodpovím veškeré dotazy ohledně tréninku i následné spolupráce. 

Kdo vás bude tréninkem provázet a podporovat?

Jmenuji se Zdeňka Klímová a jsem life koučka a trenérka mysli. Miluji svoji rodinu, Mindfulness techniky, poklidný život u lesa a šití oblečení pro moje děti. Momentálně jsem ve výcviku k certifikaci PQ Coach.